VY2682M47Y5VS63V7
DigiKey Part Number
BC3313-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2682M47Y5VS63V7
Description
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V
Detailed Description
6800 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY2682M47Y5VS63V7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)