VY2681M29Y5US6UV7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 42,184
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 19,945
Datasheet
680 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2681M29Y5US6UV7
DigiKey Part Number
VY2681M29Y5US6UV7-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2681M29Y5US6UV7
Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RAD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2681M29Y5US6UV7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)