VY2472M41Y5VS63V7
DigiKey Part Number
BC3312-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2472M41Y5VS63V7
Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5V
Detailed Description
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY2472M41Y5VS63V7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)