VY2392M43Y5US63V5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Similar
WEC
Similar
KEMET
3900 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2392M43Y5US63V5
DigiKey Part Number
VY2392M43Y5US63V5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2392M43Y5US63V5
Description
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2392M43Y5US63V5 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)