VY2330K29U2JS6TV7 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 9,155
In Stock: 0
Datasheet
33 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
VY2330K29U2JS6TV7
DigiKey Part Number
VY2330K29U2JS6TV7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2330K29U2JS6TV7
Description
CAP CER 33PF 440VAC U2J RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2330K29U2JS6TV7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)