VY2103M63Y5US6TV7
DigiKey Part Number
56-VY2103M63Y5US6TV7TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-VY2103M63Y5US6TV7CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2103M63Y5US6TV7
Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY2103M63Y5US6TV7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)