VY2103M63Y5UG63V7
DigiKey Part Number
56-VY2103M63Y5UG63V7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2103M63Y5UG63V7
Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY2103M63Y5UG63V7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)