VY2103M59Y5VS63V7
DigiKey Part Number
VY2103M59Y5VS63V7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2103M59Y5VS63V7
Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY2103M59Y5VS63V7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.591" Dia (15.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)