VY2101K29Y5SS63V7
DigiKey Part Number
BC2348-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2101K29Y5SS63V7
Description
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RAD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5S Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY2101K29Y5SS63V7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)