VY1221K31Y5SQ63V0
DigiKey Part Number
BC2370-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1221K31Y5SQ63V0
Description
CAP CER 220PF 760VAC Y5S RADIAL
Detailed Description
220 pF ±10% 760VAC Ceramic Capacitor Y5S Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY1221K31Y5SQ63V0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)