VDRUS07M150BKE is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 188
Datasheet
240 V 1.8 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
VDRUS07M150BKE
DigiKey Part Number
56-VDRUS07M150BKE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VDRUS07M150BKE
Description
VARISTOR 240V 1.8KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
264 V
Energy
25J
Capacitance @ Frequency
270 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
150 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
200 V
Varistor Voltage (Min)
216 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
240 V