SFR2500008201JA100 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 5,000
Datasheet
8.2 kOhms ±5% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR2500008201JA100
DigiKey Part Number
56-SFR2500008201JA100TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500008201JA100
Description
SFR25 5% A1 8K2
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)