SFR16S0007153FR500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
715 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR16S0007153FR500
DigiKey Part Number
5033ED715K0F12AF5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR16S0007153FR500
Description
RES 715K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)