S222K43Y5PP6UK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
S222K43Y5PP6UK5R
DigiKey Part Number
S222K43Y5PP6UK5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K43Y5PP6UK5R
Description
CAP CER 2200PF 2KV Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222K43Y5PP6UK5R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
±10%