S102K39X7RP6VK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Cera-Mite
1000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S102K39X7RP6VK5R
DigiKey Part Number
S102K39X7RP6VK5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S102K39X7RP6VK5R
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S102K39X7RP6VK5R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)