NFR25H0003309JA500
DigiKey Part Number
56-NFR25H0003309JA500CT-ND - Cut Tape (CT)
56-NFR25H0003309JA500TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFR25H0003309JA500
Description
NFR25H 5% A5 33R
Detailed Description
33 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)