MRS25000C6491FRP00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
WEC
In Stock: 52,000
Datasheet
6.49 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MRS25000C6491FRP00
DigiKey Part Number
PPC6.49KZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS25000C6491FRP00
Description
RES 6.49K OHM 0.6W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)