MRS25000C5230FRP00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
523 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MRS25000C5230FRP00
DigiKey Part Number
5053MC523R0F12AF5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS25000C5230FRP00
Description
RES 523 OHM 0.6W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)