MRS25000C4750FRP00
DigiKey Part Number
56-MRS25000C4750FRP00TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-MRS25000C4750FRP00CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS25000C4750FRP00
Description
RES 475 OHM 0.6W 1% AXIAL
Detailed Description
475 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)