MRS25000C2499FRP00
DigiKey Part Number
PPC24.9ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
PPC24.9ZCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS25000C2499FRP00
Description
RES 24.9 OHM 0.6W 1% AXIAL
Detailed Description
24.9 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)