MRS25000C2159FRP00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
21.5 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MRS25000C2159FRP00
DigiKey Part Number
5053MC21R50F12AF5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS25000C2159FRP00
Description
RES 21.5 OHM 0.6W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)