MKP385382125JI02W0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKP385382125JI02W0 is not available
MKP385382125JI02W0
DigiKey Part Number
MKP385382125JI02W0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP385382125JI02W0
Description
CAP FILM 0.082UF 5% 1.25KVDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.082 µF Film Capacitor 450V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Category
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.709" (18.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
450V
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
1250V (1.25kV)