MKP385347125JFI2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKP385347125JFI2B0 is not available
MKP385347125JFI2B0
DigiKey Part Number
MKP385347125JFI2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP385347125JFI2B0
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 1.25KVDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF Film Capacitor 450V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Category
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
450V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
1250V (1.25kV)