MKP383347025JDI2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
0.047 µF Film Capacitor 125V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
MKP383347025JDI2B0
DigiKey Part Number
MKP383347025JDI2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP383347025JDI2B0
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
125V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
250V