MKP383262200JC02R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6200 pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
MKP383262200JC02R0
DigiKey Part Number
MKP383262200JC02R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP383262200JC02R0
Description
CAP FILM 6200PF 5% 2KVDC RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
700V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
2000V (2kV)