MKP383220063JCA2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2000 pF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
MKP383220063JCA2B0
DigiKey Part Number
MKP383220063JCA2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP383220063JCA2B0
Description
CAP FILM 2000PF 5% 630VDC RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
630V