MBB02070C8061FC100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MBB02070C8061FC100 |
Description | RES 8.06K OHM 1% 0.6W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.06 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |