MAL214262229E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
In Stock: 235
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 0
Chemi-Con
In Stock: 364
Nichicon
Parametric Equivalent
TDK
22 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C
MAL214262229E3
DigiKey Part Number
MAL214262229E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL214262229E3
Description
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL TH
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mfr
Polarization
Polar
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
142 mA @ 100 Hz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated
200 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
2500 Hrs @ 105°C