MAL214252221E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Chemi-Con
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Chemi-Con
In Stock: 0
Datasheet
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 100
Nichicon
Nichicon
In Stock: 196
In Stock: 299
220 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C
MAL214252221E3
DigiKey Part Number
MAL214252221E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL214252221E3
Description
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Ripple Current @ High Frequency
1.127 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
1.476" (37.50mm)
Tolerance
±20%
Mounting Type
Voltage - Rated
200 V
Package / Case
Radial, Can
Lifetime @ Temp.
2500 Hrs @ 105°C