K683M20X7RH53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
TDK
TDK
0.068 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
K683M20X7RH53H5
DigiKey Part Number
K683M20X7RH53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K683M20X7RH53H5
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K683M20X7RH53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)