K680J10C0GH5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 742
Murata Electronics
In Stock: 268
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
68 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K680J10C0GH5TH5
DigiKey Part Number
K680J10C0GH5TH5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K680J10C0GH5TH5
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K680J10C0GH5TH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)