K223K20X7RL53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
0.022 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
K223K20X7RL53H5
DigiKey Part Number
K223K20X7RL53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K223K20X7RL53H5
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K223K20X7RL53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)