K223K15X7RH5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
In Stock: 11,203
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
TDK
In Stock: 896
Direct
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
KEMET
TDK
In Stock: 453
In Stock: 215
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
K223K15X7RH5TL2
DigiKey Part Number
BC1112TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K223K15X7RH5TL2
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K223K15X7RH5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)