K182J20C0GH53L2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
1800 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K182J20C0GH53L2
DigiKey Part Number
K182J20C0GH53L2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K182J20C0GH53L2
Description
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K182J20C0GH53L2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)