K180J15C0GH53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Murata Electronics
Murata Electronics
In Stock: 35
Upgrade
KEMET
In Stock: 874
KEMET
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
18 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K180J15C0GH53H5
DigiKey Part Number
2222-683-10189-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K180J15C0GH53H5
Description
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K180J15C0GH53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)