K151K15X7RK53L2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
150 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
K151K15X7RK53L2
DigiKey Part Number
K151K15X7RK53L2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K151K15X7RK53L2
Description
CAP CER 150PF 200V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)