K103K15X7RK5UL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
KEMET
In Stock: 917
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
K103K15X7RK5UL2
DigiKey Part Number
K103K15X7RK5UL2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K103K15X7RK5UL2
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K103K15X7RK5UL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)