K102K20C0GK5UH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K102K20C0GK5UH5
DigiKey Part Number
K102K20C0GK5UH5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K102K20C0GK5UH5
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K102K20C0GK5UH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)