F339X132233KF02W0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.022 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F339X132233KF02W0
DigiKey Part Number
F339X132233KF02W0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F339X132233KF02W0
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 800VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V