F339X131533MDM2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.015 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F339X131533MDM2B0
DigiKey Part Number
F339X131533MDM2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F339X131533MDM2B0
Description
CAP FILM 0.015UF 20% 800VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F339X131533MDM2B0 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V