F339X122233MD02W0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F339X122233MD02W0
DigiKey Part Number
F339X122233MD02W0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F339X122233MD02W0
Description
CAP FILM 2200PF 20% 800VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
800V