F339MX232231KFP2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.022 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F339MX232231KFP2B0
DigiKey Part Number
F339MX232231KFP2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F339MX232231KFP2B0
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V