D472Z29Y5VL6TJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF -20%, +80% 500V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
D472Z29Y5VL6TJ5R
DigiKey Part Number
D472Z29Y5VL6TJ5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D472Z29Y5VL6TJ5R
Description
CAP CER 4700PF 500V Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)