D472Z25Z5UH63J5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
D472Z25Z5UH63J5R
DigiKey Part Number
D472Z25Z5UH63J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D472Z25Z5UH63J5R
Description
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)