D472K43Y5PL6UJ5R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | D472K43Y5PL6UJ5R |
Description | CAP CER 4700PF 500V Y5P RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -30°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |