D472K43Y5PL6UJ5R
DigiKey Part Number
56-D472K43Y5PL6UJ5RCT-ND - Cut Tape (CT)
56-D472K43Y5PL6UJ5RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D472K43Y5PL6UJ5R
Description
CAP CER 4700PF 500V Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)