D472K33Y5PH63L2R
DigiKey Part Number
D472K33Y5PH63L2R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D472K33Y5PH63L2R
Description
CAP CER 4700PF 100V Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)