D332Z20Y5VF6UJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
3300 pF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
D332Z20Y5VF6UJ5R
DigiKey Part Number
D332Z20Y5VF6UJ5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D332Z20Y5VF6UJ5R
Description
CAP CER 3300PF 50V Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)