D222K39X5FL63L6R
DigiKey Part Number
D222K39X5FL63L6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D222K39X5FL63L6R
Description
CAP CER 2200PF 500V X5F RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X5F Radial, Disc
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.252" (6.40mm)