D103Z29Z5UH6TJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
10000 pF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
D103Z29Z5UH6TJ5R
DigiKey Part Number
D103Z29Z5UH6TJ5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D103Z29Z5UH6TJ5R
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
D103Z29Z5UH6TJ5R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)